Aktuality / blog

Jakou intenzitu světla zvolit do konkrétní místnosti?

Protože se nás zákazníci často ptají, jaké svítidlo potřebují, resp. jakou intenzitu světla by měli volit pro jednotlivé místnosti, budeme Vás v následujících článcích pravidelně informovat "jak na to" pro Vaší lepší orientaci.

Zobrazit

Jak na závěsná svítidla nad jídelním stolem?

Svítidla nad jídelním stolem vybíráme dle délky stolu a stejně tak důležitá je výška svítidla od stolu. Záleží jestli máte jednotlivé závěsné svítidlo nebo více svítidel v řadě za sebou.

Zobrazit

Kvalita osvětlení má vliv na vaše zdraví

Kvalita našeho života záleží na tom, jak ho vnímáme a hlavně vidíme. Není žádným překvapením, že 80 % vjemů vnímáme díky očím. Proto velice záleží na vhodně zvoleném osvětlení, ve kterém trávíme svůj den v práci, ve škole, při učení, při čtení knížky…

Zobrazit

Jak správně navrhnout a vybrat osvětlení

Návrh osvětlení a výběr těch správných svítidel je krásná a zajímavá činnost, i když někdy poněkud náročná. Hodně zákazníků tráví hodiny svého času na internetu, hledají, sní a snaží se vybrat to správné osvětlení pro sebe.

Zobrazit

Montáž svítidel

Našim klientům nabízíme profesionální instalaci námi dodaných svítidel za výhodných podmínek. Naši technici jsou pravidelně školeni a dokážou odvést nejen kvalitní a čistou práci, ale především poradí a doporučí vhodné postupy a použití správných materiálů.

Zobrazit

Stmívejte jednoduše s CASAMBI od MIVVY!

Představujeme Vám nový jednoduchý systém řízení osvětlení CASAMBI. V základu není zapotřebí přídavné instalace nebo příslušenství. Chytrý mobilní telefon a svítidlo vybavené napájecím zdrojem se systémem CASAMBI jsou jediné věci pro to, aby stmívání fungovalo kdekoli a kdykoli. Většina svítidel mivvy je s napájecími zdroji CASAMBI kompatibilní.

Zobrazit

Návrhy osvětlení

Velice rádi Vám navrhneme osvětlení do Vašeho domu, bytu, kanceláře, provozovny nebo zahrady. Disponujeme profesionály z řad designérů, architektů, specialistů na elektro, kteří společně připraví ideální návrh osvětlení, aby byly splněny Vaše představy.

Zobrazit

Příkon (waty vs lumeny)

Běžně nás při výběru žárovky či svítidla zajímá, kolik světla nám poskytne a také jakou bude mít spotřebu. Tuto informaci udává jednotka příkonu – watt (W). Víme, že 100W žárovka dodá více světla než 25W žárovka, ale že současně přichází vyšší spotřeba elektrické energie.

Zobrazit

Index podání barev RA - CRI

Tento ukazatel určuje věrnost barevného vjemu neboli přesně reprodukovat barvy v porovnání s přirozeným osvětlením od slunce. Index Ra může mít hodnotu od 0 do 100. Pokud Ra = 100, znamená to, že se jedná o světelný zdroj, který umožňuje absolutně přirozené podání barev. Většina současných LED světel má index CRI 80+, proto kdo hledá skutečnou kvalitu, vybírá CRI nad 90. Získá tím věrně reprodukované světlo a perfektní zobrazení skutečných barev.

Zobrazit

Jak správně vybrat žárovku

Na našich stránkách najdete výběr kvalitních značkových žárovek, které jsou vyzkoušené našimi zákazníky a jejich parametry odpovídají uvedeným hodnotám. U každé žárovky uvádíme technickou specifikaci s údaji, které Vám pomohou vybrat tu správnou žárovku právě pro Váš konkrétní účel.

Zobrazit

Co je IP?

Stupeň ochrany krytí IP (z anglického Ingress Protection) určuje odolnost svítidla proti vniknutí cizího tělesa (prachu) nebo vlhkosti (kapaliny). Vyjadřuje se v tzv. IP kódu.

Zobrazit

Teplota barvy (chromatičnost)

Jde o vyjádření odstínu „bílé“ barvy, kterou vyzařuje zvolené svítidlo, případně světelný zdroj. Teplota chromatičnosti se udává v Kelvinech (K). Čím více Kelvinů, tím je světlo studenější, tedy více bílé až domodra. Naopak teplejší světlo je žluté až dočervena. Nejčastěji se udává barva světla teplá bílá, neutrální bílá a studená bílá.

Zobrazit

Rozety a kabely

U většiny závěsných svítidel značky Nordlux jsou použity textilní oplétané kabely. Textilní kabel splňuje vlastnosti proti mechanickému opotřebení, tepelné izolaci a požární odolnosti. Nordlux využívá několika barevných provedení kabelů, aby co nejlépe doplnil design svítidla. Kabely, které jsou součástí svítidla, odpovídají produktové fotografii a nejsou volitelné.

Zobrazit

Používané materiály

Nordlux garantuje na svítidla vyrobená z galvanizované oceli 15ti letou záruku. Tato záruka platí na rozsáhlou korozi povrchu i celkové prorezivění.

Zobrazit

O firmě Nordlux

Společnost Nordlux byla založena v roce 1977 s cílem nabídnout kvalitní výrobky z oblastí svítidel za přátelské ceny. Tento cíl se jí podařilo nejen splnit, ale zároveň i udržet až do současnosti. V nabídce společnosti Nordlux najdete širokou škálu vnitřního a venkovního osvětlení.

Zobrazit

Svítidlo Nordlux Belly na titulní straně ročenky Red Dot 2018/2019

Tohle je jasný důkaz o tom, že Nordlux je špička! Svítidlo Nordlux Belly zdobí titulní stranu ročenky Red Dot 2018/2019. Jsme hrdí, že jsme distributorem Nordlux v ČR.

Zobrazit